GK_Noémi_fekvo
Ajánlók,  Gazdaság, vállalkozás,  Gyermeknevelés,  Interjú,  Női szerepek,  Önismeret

Gál-Kiss Noémi: Megtalálni az egyensúlyt nőként a szerepeink között

Női vállalkozói hetem minden napján a Varga Szilvi kolléganőm által március 19-re szervezett Nő álarcok nélkül című ingyenes, online konferencia egy-egy előadóját mutatom be. Ma Gál-Kiss Noémi család tanácsadó, szülő- és gyerek coach, nagycsaládos édesanya van soron.

Mesélj magadról, a családodról, a munkádról!

Három lányom van és egy nevelt 17 éves majdnem felnőtt lányunk is. Szóval lányos család vagyunk igencsak. Mindig is emberekkel foglalkoztam, HR területen dolgoztam több, mint 15 évet. De mindig is érdekelt a pszichológia, a gyermeklélektan, a coaching és az oktatás. Nagyon közel áll hozzám a megoldásközpontú szemlélet, eszerint élem a napjaim is. Folyamatos fejlődés és a legnagyobb önismereti út szerintem az anyaság is. Kutatom, keresem a módszereket, technikákat, amik segítenek a harmonikusabb családi életben. Fontosnak tartom, hogy a gyerekek olyan dolgokat is megtanuljanak, amire az iskolában nem jut idő, nincs mód. Például érzelmi intelligencia, szociális készségek, önismeret, önbizalom.

GK_Noémi és családja

Mi az a Kid’s Skills módszer és hogyan alkalmazható otthon?

A Kid’s Skills egy megoldásközpontú coaching módszer, ami segít az óvodás, kisiskolás gyerekeknek a viselkedésével kapcsolatos problémák kezelésében, egy rossz szokás leküzdésében és egy jó szokás kialakításában. Egyszerű, 15 lépéses szisztéma, amit mindenki sikerrel alkalmazhat otthon, és amivel megtanítható a gyerekeknek, hogy bármikor, bármiben tudnak fejlődni az életben. A legfontosabb, hogy a probléma helyett egy új képesség, készség megtanulására fordítjuk a figyelmet és játékos tervet készítünk. A Kid’s Skills program alkalmazható egyénileg is és csoportban, osztályközösségben, sőt felnőttekkel is. Egy munkafüzet segíti a gyerekeket és a szülőket. A szülők is aktívan részt vesznek a programban, így később újabb és újabb képességek megtanulására is be tudják vetni majd.

Te milyen sikerrel/hatékonysággal alkalmazod a módszert otthon?

A Kid’s Skills számos szokás beépítésére alkalmaztuk már. Például félelem legyőzése, maradjon éjszaka a saját ágyában a kislányom, olvasásból jobb legyen, békésen tudjon játszani a tesójával, csendesebben beszéljen, kérjen szépen, stb. A sor tényleg végtelen, és elárulom én magam is használtam már a türelem gyakorlására, kitartó életmódváltásra, stb.

GK_Noémi_portré

Kik az ügyfeleid, és általában milyen kérésekkel fordulnak hozzád?

Jellemzően a gyerekes csoportos készségfejlesztő foglalkozás a legnépszerűbb, de leginkább úgy hatékony, ha közben párhuzamosan a szülővel is dolgozunk együtt. Illetve az egyéni gyerek coaching/Kid’s Skills program még a leginkább népszerű, mert nagyon hatékony és gyors. Kamaszok kapcsán főleg a pályaválasztási tanácsadás van most fókuszban. Édesanyákat segítem még leginkább a szerepegyensúly, önbizalom, elég jó anya legyek témákban.

Mit tapasztaltál a járvány során? Volt igény a coachingra? Leginkább miben kértek tőled segítséget?

Igen, nagyon is volt rá igény, talán jobban is, mint máskor. Főleg online alkalmak voltak, de pár hónapja élőben is egyre többen jönnek hozzám és a Képesítő gyerekfoglalkozás nagyon gyorsan betelt. Ebből is éreztem, hogy nagyon várták már a szülők és a gyerekek, hogy újra lehessen hasznos fejlesztő és szórakoztató foglalkozásokra járni.

GK_Noémi és lányai

És hogyan egyezteted össze a munkádat a családi életeddel?

Jelenleg még nagyon sűrű számomra az élet, most még párhuzamosan van egy állásom és egy vállalkozásom, de már nem sokáig. Döntenem kellett, nem volt könnyű, de pont a családi egyensúly érdekében hoztam meg a döntésemet, vállalkozó leszek főállásban és tudatos heti beosztással, határok meghúzásával tartom meg az egyensúlyt. Ebben a heti tervben van énidő is: muszáj töltekezni a munkám és a családom miatt is. Segítő szakmában még fontosabb, hogy rendben legyünk lelkileg, főleg, hogy gyerekekkel foglalkozom. Énidőt szánok önfejlesztésre, tanulásra, aktív és háttér munkára, megtanultam nemet mondani, priorizálni, tudatosan tervezni, jógát és meditációt is beépítettem a napjaimba és jelen vagyok! Amikor dolgozom, akkor ott vagyok jelen, de amikor a gyerekekkel vagyok, akkor rájuk figyelek. Ami még emellett fontos: a párkapcsolatom. Szerencsés is vagyok, hátországom igen stabil, csodás támogató férjem van, segítőnk is van és a nagyszülőkre is tudunk számítani.

Előadója vagy a Nő álarcok nélkül című online konferenciának. Miről fog szólni az előadásod és melyek a legfontosabb üzeneteid?

A konferencia nőknek szól; arról, hogyan legyünk elég jók, elegek, és a szerepeinkről. Az én előadásom címe: „Szerepegyensúly: karrier vagy … és anyaság”. Amikor anyává váltam, még több bizonytalanság, megfelelési kényszer vette át az életem irányítását. Hogyan lehetek egyszerre jó anya, jó munkaerő, jó társ? És hol vagyok én? Nehéz manapság karriert építeni anyaként, egyik oldalon a lelkifurdalás, hogy elég jó anya tudok-e így is lenni, a stressz és a türelmetlenség, állandó rohanás a hétköznapokat harcossá teszik. A másik oldalon fejlődni szeretnénk, elismerésre vágyunk a munkahelyünkön, szeretnénk jól teljesíteni. Számos helyzetben mégis azt érezzük választani kellene, de nem akarunk vagy nem tudunk választani. Hogyan lehet megvalósítani a harmóniát, egyensúlyt nőként a szerepeink között? Hogy találjuk meg magunkat a sok külső elvárás közepette, hogyan is tudjunk egyensúlyt teremteni az életünkben, milyen gyakorlati technikákat lehet erre alkalmazni. Erről is fogunk beszélgetni a konferencián.

Antal-Ferencz Ildikó

Szabadúszó újságíró, blogger

Kövesd a Facebook oldalam ITT, hogy megoszthasd ezt az írást és értesülj a többi bejegyzésemről is!

GK_Noémi portré 2

(Fotók: Fotolla / Gigi Eisenberger)

Leave a Reply

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük